Dziękujemy za zainteresowanie naszą aplikacją (dalej jako: „Aplikacja”, „Aplikacja Parenteo”) dostępną na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android/iOS.
Prosimy o uważne zapoznanie się z niniejszym dokumentem. Regulamin określa zasady korzystania z Aplikacji Parenteo przez jej usługobiorców, w tym warunki licencyjne oraz politykę prywatności danych osobowych gromadzonych i przetwarzanych w ramach Aplikacji. Aplikacja Parenteo chroniona jest przepisami prawa autorskiego, prawa własności intelektualnej oraz innymi właściwymi, bezwzględnie wiążącymi przepisami prawa. Korzystanie z Aplikacji Parenteo możliwe jest na warunkach licencyjnych określonych poniżej.
Formuła niniejszego dokumentu zakłada ustalenie ogólnych zasad i warunków korzystania z Aplikacji. Niniejsze warunki, w razie podjęcia decyzji przez usługobiorcę o korzystaniu z Aplikacji Parenteo, regulują w szczególności zasady korzystania z Aplikacji, w tym kwestie naszej odpowiedzialności.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem
Zespół Aplikacji Parenteo
-
POSTANOWIENIA OGÓLNE
-
Właścicielem Aplikacji Parenteo jest spółka PARENTEO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Warszawie (adres siedziby i adres do doręczeń: ul. Nowy Świat 33/13, 00-029 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001075078; sąd rejestrowy, w którym przechowywana jest dokumentacja spółki: Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego; kapitał zakładowy w wysokości: 5000,00 zł; NIP 5252984694, REGON 527205524 (dalej jako: „Usługodawca”).
-
Zasadniczą formą bieżącej komunikacji na odległość z Usługodawcą jest formularz kontaktowy dostępny na stronie internetowej Aplikacji, poczta elektroniczna (adres e-mail: kontakt@parenteo.pl), za pośrednictwem których można wymieniać z Usługodawcą informacje dotyczące korzystania z Aplikacji Parenteo.
-
Usługodawca prowadzi Aplikację Parenteo oraz jest odpowiedzialny wyłącznie za prawidłowe działanie Usług Elektronicznych oraz innych funkcjonalności Aplikacji zgodnie z informacjami przedstawionymi w niniejszym Regulaminie. Obok Usługodawcy występują również Usługobiorcy, w tym Użytkownicy – będący samodzielnymi podmiotami trzecimi w stosunku do Usługodawcy. Usługobiorcy mogą korzystać z Usług Elektronicznych dostarczanych w Aplikacji, w tym wchodzić ze sobą w interakcję i porozumiewać się, na warunkach wskazanych w niniejszym Regulaminie.
-
Regulamin skierowany jest do wszystkich Usługobiorców korzystających z Aplikacji Parenteo, chyba że dane postanowienie stanowi inaczej. Postanowienia niniejszego Regulaminu nie mają na celu wyłączać ani ograniczać jakichkolwiek praw konsumentów ani osób fizycznych, o których mowa w art. 385[5] Kodeksu Cywilnego, przysługujących im na mocy bezwzględnie wiążących przepisów prawa. W przypadku niezgodności postanowień niniejszego Regulaminu z powyższymi przepisami, pierwszeństwo przysługuje tym przepisom.
-
Określenia użyte w niniejszym Regulaminie i rozpoczynające się wielką literą mają następujące znaczenia:
-
APLIKACJA PARENTEO, APLIKACJA – oprogramowanie wraz z elementami niebędącymi programem komputerowym w rozumieniu przepisów Prawa Autorskiego, ale stanowiącymi jego integralną część, umożliwiające Usługobiorcy korzystanie z niego na urządzeniu mobilnym spełniającym wymogi przewidziane niniejszym Regulaminem lub też z poziomu przeglądarki internetowej na stronie internetowej pod adresem: https://www.parenteo.pl.
-
DZIEŃ ROBOCZY – jeden dzień od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
-
KODEKS CYWILNY – ustawa Kodeks cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz. U. Nr 16, poz. 93 ze zm.).
-
KONTO USŁUGOBIORCY, KONTO – Usługa Elektroniczna, oznaczony indywidualnym adresem poczty elektronicznej (adres e-mail) i hasłem zbiór zasobów w systemie teleinformatycznym Aplikacji Parenteo przypisany do danego Usługobiorcy, w którym gromadzone są dane podane przez Usługobiorcę oraz informacje o jego działaniach podejmowanych w ramach Aplikacji.
-
KONTO UŻYTKOWNIKA – rodzaj Konta, który umożliwia korzystanie z funkcjonalności i zasobów Aplikacji przeznaczonych dla Użytkowników, w tym prowadzenie Profilu Rodzica.
-
PRAWO AUTORSKIE – ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. Nr 24, poz. 83 ze zm.).
-
PROFIL MIEJSCA – publiczne ogłoszenie (strona profilowa), mające przede wszystkim za przedmiot prezentację miejsca zgodnie z odpowiednimi kategoriami miejsc w Aplikacji. Profile Miejsc mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego.
-
PROFIL RODZICA – publiczna wizytówka (strona profilowa) prowadzona przez Użytkownika, która zawiera dane udostępniane na swój temat przez Użytkownika w Aplikacji.
-
REGULAMIN – niniejszy regulamin Aplikacji Parenteo wraz z załącznikami stanowiącymi jego integralną część.
-
USŁUGA ELEKTRONICZNA – usługa świadczona drogą elektroniczną przez Usługodawcę na rzecz Usługobiorców za pośrednictwem Aplikacji Parenteo zgodnie z niniejszym Regulaminem.
-
USŁUGOBIORCA – każdy, kto korzysta lub zamierza korzystać z Aplikacji i jej Usług Elektronicznych, to jest (1) osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, a w wypadkach przewidzianych przez przepisy powszechnie obowiązujące także osoba fizyczna posiadająca ograniczoną zdolność do czynności prawnych, (2) osoba prawna albo (3) jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną.
-
USŁUGODAWCA – spółka PARENTEO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Warszawie (adres siedziby i adres do doręczeń: ul. Nowy Świat 33/13, 00-029 Warszawa), wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0001075078; sąd rejestrowy, w którym przechowywana jest dokumentacja spółki: Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego; kapitał zakładowy w wysokości: 5000,00 zł; NIP 5252984694, REGON 527205524.
-
USTAWA O PRAWACH KONSUMENTA – ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827 ze zm.).
-
UŻYTKOWNIK – Usługobiorca, dla którego korzystanie z Aplikacji, w tym rejestracja Konta Użytkownika i prowadzenie Profilu Rodzica, nie jest związane bezpośrednio z jego działalnością gospodarczą lub zawodową (tj. posiadający w takim wypadku status konsumenta w rozumieniu art. 22[1] Kodeksu Cywilnego).
-
ROLA APLIKACJI PARENTEO
-
Rolą Aplikacji Parenteo jest udostępnienie platformy do wyszukiwania i dzielenia się treściami przydatnymi dla rodziców. Aplikacja skierowana jest przede wszystkim do Usługobiorców, łącząc w sobie z jednej strony funkcjonalności o charakterze społecznościowym adresowane do Użytkowników – rodziców lub też osób spodziewających się dziecka.
-
Usługodawca udostępnia przez Aplikację narzędzia, dzięki którym Usługobiorcy, w zależności od roli, w jakiej występują w Aplikacji, mogą komunikować się, wchodzić ze sobą w interakcję oraz wymieniać się informacjami lub innego rodzaju treściami zgodnie z przeznaczeniem i tematyką Aplikacji, to jest w zamiarze wspierania rodziców w ich codziennej rzeczywistości.
-
Zawartość Aplikacji Parenteo ma wyłącznie charakter informacyjny. Chociaż informacje dostępne w Aplikacji mogą posiadać określoną wartość dla danego Użytkownika i pozwolić mu na uzupełnienie swojej wiedzy w tematyce rodzicielstwa, to są to zwykle informacje uogólnione, nieuwzględniające indywidualnych okoliczności i sytuacji danej osoby, w tym też będące subiektywnymi opiniami, ocenami i poglądami wyrażanymi przez pozostałych Użytkowników korzystających z Aplikacji. Z powyższych względów zalecane jest nietraktowanie Aplikacji i dostępnych w niej treści jako wyłącznej podstawy jakichkolwiek decyzji podejmowanych przez Użytkownika.
-
Aplikacja Parenteo może zawierać informacje o produktach i usługach podmiotów trzecich, w tym odnośniki (linki) przekierowujące do zewnętrznych aplikacji lub stron internetowych. Ogłoszenia, reklamy, cenniki, katalogi i inne informacje o produktach lub usługach zamieszczone w Aplikacji nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego. W celu dokonania zakupu lub skorzystania z określonej usługi należy kontaktować się bezpośrednio z daną firmą poza Aplikacją. Usługodawca nie świadczy na rzecz Usługobiorców innych usług niż Usługi Elektroniczne wskazane w niniejszym Regulaminie, w szczególności zaś nie pośredniczy ani nie występuje jako strona jakichkolwiek umów zawieranych między firmami i Użytkownikami na podstawie ich ogłoszeń w Aplikacji. Dodatkowo, Usługodawca namawia, aby po przejściu do innej aplikacji lub strony internetowej, Użytkownik zapoznawał się każdorazowo z jej warunkami korzystania i zasadami prywatności. Niniejszy Regulamin dotyczy wyłącznie Aplikacji Parenteo prowadzonej przez Usługodawcę.
-
Usługodawca Aplikacji Parenteo dokłada należytych starań, aby informacje prezentowane w Aplikacji były aktualne, rzetelne oraz zgodne z jego najlepszą wiedzą. Usługodawca nie ponosi jednak odpowiedzialności za nieaktualność i nierzetelność treści dostarczanych przez Usługobiorców korzystających z Aplikacji, z zastrzeżeniem, że nie ma to na celu wyłączać ani ograniczać jakichkolwiek praw ustawowych konsumentów lub osób fizycznych, o których mowa w art. 385[5] Kodeksu Cywilnego, szczególnie w zakresie odpowiedzialności Usługodawcy za nienależyte spełnienie świadczenia.
-
OGÓLNE WARUNKI KORZYSTANIA Z APLIKACJI PARENTEO
-
Usługobiorca obowiązany jest do korzystania z Aplikacji Parenteo zgodnie z jej tematyką, przeznaczeniem oraz niniejszym Regulaminem, w sposób zgodny z prawem i dobrymi obyczajami, mając na uwadze poszanowanie dóbr osobistych oraz praw autorskich i własności intelektualnej Usługodawcy, innych Usługobiorców oraz osób trzecich. Usługobiorca obowiązany jest do wprowadzania danych zgodnych ze stanem faktycznym. Usługobiorcę obowiązuje zakaz dostarczania treści o charakterze bezprawnym, w tym Nielegalnych Treści. Usługobiorcy zabrania się wykorzystywania Aplikacji do przesyłania niezamówionych informacji handlowych (spam). Usługobiorcy zakazuje się również podejmowania działań zmierzających do zakłócenia prawidłowego funkcjonowania Aplikacji.
-
Usługodawca przestrzega art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144, poz. 1204 ze zm.), zgodnie z którym nie ponosi odpowiedzialności za przechowywane w Aplikacji dane Usługobiorcy, jeśli nie wie o bezprawnym charakterze tych danych lub związanej z nimi działalności, a w razie otrzymania urzędowego zawiadomienia lub uzyskania wiarygodnej wiadomości o bezprawnym charakterze danych lub związanej z nimi działalności niezwłocznie uniemożliwi do nich dostęp.
-
Korzystanie z Aplikacji Parenteo wiąże się ze standardowymi zagrożeniami występującymi w sieci Internet. Podstawowym zagrożeniem każdego użytkownika Internetu, w tym osób korzystających z Usług Elektronicznych, jest możliwość „zainfekowania” systemu teleinformatycznego przez różnego rodzaju oprogramowanie tworzone głównie w celu wyrządzania szkód lub uzyskania nieuprawnionego dostępu do danych Usługobiorcy. Dlatego w celu uniknięcia zagrożeń z tym związanych, Usługodawca zaleca, aby każdy Usługobiorca dbał o bieżącą aktualizację systemu operacyjnego, oprogramowania antywirusowego oraz pozostałych zabezpieczeń swojego urządzenia końcowego.
-
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w Aplikacji Parenteo w związku z realizacją postanowień niniejszego Regulaminu jest Usługodawca. Dane osobowe przetwarzane są w celach, przez okres i w oparciu o podstawy i zasady wskazane w polityce prywatności stanowiącej załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu. Polityka prywatności zawiera przede wszystkim zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Usługodawcę w Aplikacji, w tym podstawy, cele i okres przetwarzania danych osobowych oraz prawa osób, których dane dotyczą. Korzystanie z Aplikacji, w tym dokonywanie w niej zakupów, jest dobrowolne. Podobnie związane z tym podanie danych osobowych przez Usługobiorcę korzystającego z Aplikacji jest dobrowolne, z zastrzeżeniem wyjątków wskazanych w polityce prywatności (np. obowiązki umowne lub ustawowe Usługodawcy).
-
SZCZEGÓŁOWE WARUNKI KORZYSTANIA Z APLIKACJI PARENTEO
-
Aplikacja Parenteo jest dostępna (i) w wersji mobilnej do pobrania w serwisach i aplikacjach Google Play oraz App Store.
-
Warunkiem rozpoczęcia korzystania z Aplikacji w wersji mobilnej jest uprzednie pobranie i zainstalowanie Aplikacji na urządzeniu spełniającym wskazane w Regulaminie minimalne wymogi techniczne.
-
Minimalne wymagania techniczne niezbędne do prawidłowego korzystania z Aplikacji:
-
Wersja mobilna: (1) tablet, smartfon lub inne urządzenie mobilne z aktywnym dostępem do Internetu; (2) aktualnie wspierana wersja systemu iOS lub Android; (3) dostęp do poczty elektronicznej; oraz (4) zalecana rozdzielczość ekranu: 2532×1170 pikseli.
-
-
Koszty transmisji danych podczas pobierania i korzystania z Aplikacji pokrywa Usługobiorca we własnym zakresie na podstawie umowy zawartej z podmiotem świadczącym usługi tego typu.
-
Korzystanie z Aplikacji Parenteo jest bezpłatne.
-
Usługobiorca może w każdej chwili i bez podania przyczyny zaprzestać korzystania z Aplikacji poprzez jej samodzielne odinstalowanie lub usunięcie ze swojego urządzenia zgodnie z instrukcją obsługi danego urządzenia, z zastrzeżeniem, że usunięcie Aplikacji z urządzenia nie jest równoznaczne z usunięciem Konta Usługobiorcy.
-
FUNKCJONALNOŚCI APLIKACJI PARENTEO, REJESTRACJA KONTA
-
-
Korzystać z Aplikacji Parenteo na warunkach wskazanych w Regulaminie może każdy Usługobiorca.
-
Korzystanie z Aplikacji w pełnym zakresie wymaga posiadania Konta przez Usługobiorcę. Usługobiorca nieposiadający Konta może jedynie przeglądać główny ekran logowania Aplikacji, bez dostępu do pozostałych funkcjonalności i zasobów.
-
Usługa Elektroniczna Konto świadczona jest nieodpłatnie i przez czas nieokreślony.
-
Utworzenie Konta następuje po wykonaniu łącznie dwóch kolejnych kroków przez Usługobiorcę – (1) wypełnieniu interaktywnego formularza rejestracji Konta dostępnego na ekranie głównym Aplikacji po jej uruchomieniu oraz (2) kliknięciu pola „Zarejestruj się” – z tą chwilą zawarta zostaje przez Usługobiorcą z Usługodawcą umowa o świadczenie Usługi Elektronicznej Konto. W formularzu rejestracji niezbędne jest podanie następujących danych dotyczących Usługobiorcy: adres poczty elektronicznej oraz hasło. Usługobiorca powinien zapewnić, aby wybrane hasło logowania do Konta było odpowiednio złożone oraz unikalne, to jest w szczególności nie powinno stanowić powtórzenia hasła stosowanego przez niego w innych miejscach w Internecie.
-
Konto można również utworzyć, logując się za pomocą danych logowania do konta w serwisie Facebook, Google lub Apple ID – z chwilą pierwszego logowania Konto w Aplikacji Parenteo zostaje utworzone.
-
Korzystanie z Konta oraz poszczególnych funkcjonalności Aplikacji może wymagać podania również innych danych przez Usługobiorcę – każdorazowo informacja o zakresie wymaganych danych podana jest
w Aplikacji, przed skorzystaniem z określonej funkcjonalności. -
Usługobiorca obowiązany jest do bieżącej aktualizacji danych podanych w ramach swojego Konta w razie ich zmiany.
-
Usługobiorca może posiadać wyłącznie jedno Konto tego samego rodzaju w tym samym czasie.
-
Usługobiorca obowiązany jest do utrzymania danych dostępowych do Konta w tajemnicy przed osobami trzecimi. Użytkownik nie jest uprawniony do udzielania dostępu do Konta innym osobom, w tym również poprzez najem lub użyczenie Konta.
-
Odinstalowanie lub usunięcie Aplikacji nie powoduje automatycznego usunięcia Konta – w celu jego usunięcia Usługobiorca może w każdej chwili i bez podania przyczyny przesłać Usługodawcy stosowne żądanie, w szczególności za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kontakt@parenteo.pl. Usunięcie Konta powoduje utratę możliwości logowania na Konto i korzystania z jego funkcjonalności i zasobów.
-
Usunięcie Konta Usługobiorcy w jakimkolwiek trybie pozostaje bez uszczerbku dla możliwości dalszego przechowywania przez Usługodawcę danych tego Usługobiorcy przez okres niezbędny dla realizacji pozostałych celów przetwarzania (innych niż prowadzenie Konta) zgodnie z polityką prywatności Aplikacji.
-
Po usunięciu Konta Usługobiorca może w przyszłości założyć ponownie Konto, z zastrzeżeniem przypadków, gdy Konto zostaje usunięte przez Usługodawcę zgodnie z postanowieniami pkt. 12.2 lit. g) Regulaminu z przyczyn leżących po stronie Usługobiorcy. W takim wypadku ponowne założenie Konta jest uzależnione od uprzedniej wyraźnej zgody Usługodawcy po ustaniu wszystkich przyczyn będących podstawą wypowiedzenia umowy.
-
-
Po rejestracji Konta w Aplikacji Użytkownik ma możliwość korzystania z następujących funkcjonalności i zasobów:
-
Zarządzanie danymi swojego Konta, prowadzenie Profilu Rodzica, zmiana ustawień widoczności Profilu itp.;
-
Zapisanie się na newsletter;
-
Wyszukiwanie i przeglądanie Profili Miejsc oraz Profili Rodziców;
-
Dodawanie opinii i ocen pod Profilami Miejsc;
-
Komunikacja z Użytkownikami za pomocą czatu;
-
Przeglądanie artykułów i aktualności na blogu;
-
Aplikacja może także wysyłać Usługobiorcy powiadomienia push informujące o nowych aktywnościach lub zmianach w Aplikacji i jej zawartości, w tym także wtedy, gdy Aplikacja uruchomiona jest w tle (tj. nie jest aktywnie używana przez Usługobiorcę). Powiadomienia tego rodzaju mogą być wysyłane pod warunkiem uprzedniego wyrażenia stosownej zgody przez Usługobiorcę, w szczególności w drodze zaznaczenia odpowiedniej opcji i przyznania uprawnień podczas pierwszego uruchomienia Aplikacji. Zgoda na wysyłanie powiadomień może zostać wycofana w każdej chwili i bez podania przyczyny, na przykład w ustawieniach urządzenia końcowego Usługobiorcy dotyczących uprawnień dla Aplikacji. Wycofanie zgody pozostaje bez wpływu na zgodność z prawem powiadomień wysyłanych przed jej wycofaniem.
-
Artykuły publikowane przez Usługodawcę na blogu mogą mieć charakter sponsorowany, służący promocji produktów, usług lub wizerunku podmiotów trzecich, za których publikację Usługodawca otrzymuje wynagrodzenie od swoich partnerów. Artykuły sponsorowane, o których mowa w niniejszym punkcie Regulaminu, oznaczone są na blogu nagłówkiem o treści „materiał sponsorowany”, „reklama” lub w inny jednoznaczny sposób pozwalający na ich odróżnienie od pozostałych treści na blogu.
-
Szczegółowy opis funkcjonalności Aplikacji, jej Usług Elektronicznych oraz zasad ich działania dostępny jest w ramach komunikatów, objaśnień i informacji kontekstowych wyświetlanych w trakcie korzystania z Aplikacji przez Użytkownika.
-
DOSTARCZANIE TREŚCI PRZEZ USŁUGOBIORCÓW
-
Jednym z podstawowych założeń Aplikacji jest możliwość dostarczania przez Usługobiorców swoich treści, do których należą wszelkie dane i informacje przechowywane za pośrednictwem Aplikacji wyłącznie dla własnego użytku (np. w ramach Konta) lub też w zamiarze ich udostępnienia wybranemu Usługobiorcy lub ogółowi Usługobiorców korzystających z Aplikacji (np. treści zamieszczane publicznie na Profilu Rodzica lub Profilu Miejsca, treści przesyłane innemu Usługobiorcy na czacie itp.). Treści, o których mowa w niniejszym punkcie Regulaminu, obejmują w szczególności wszelkie treści w formie tekstowej, zdjęcia i inne materiały wizualne, audio lub wideo, które mogą być udostępniane, wprowadzane, przesyłane, rozpowszechniane lub transmitowane przy użyciu odpowiednich narzędzi dostarczanych w Aplikacji.
-
Każdy Usługobiorca ponosi pełną odpowiedzialność za wszystkie transmitowane, przechowywane, udostępniane, rozpowszechniane i publikowane przez siebie w ramach Aplikacji treści.
-
Usługobiorca umieszczając lub przesyłając jakiekolwiek treści w ramach Aplikacji obowiązany jest posiadać wszelkie wymagane prawa i zezwolenia do umieszczania takich treści, w szczególności prawa autorskie lub wymagane licencje, zezwolenia i zgody na ich wykorzystywanie, rozpowszechnianie, udostępnianie, publikację itd., zwłaszcza prawo publikowania i rozpowszechniania w sieci Internet, systemie on-line oraz prawo do wykorzystania i rozpowszechniania wizerunku w przypadku treści, które obejmują wizerunek osób trzecich. Treści obejmujące dane osobowe, w tym wizerunek, osób małoletnich, mogą być dostarczane zgodnie z Regulaminem wyłącznie przez Usługobiorcę występującego w roli ich rodziców, opiekunów lub innych przedstawicieli ustawowych.
-
Wszelkie wypowiedzi, oceny, opinie, komentarze i reakcje przesyłane i zamieszczane przez Usługobiorców w Aplikacji zawierają ich własne opinie i nie stanowią opinii Usługodawcy.
-
Treści Usługobiorców nie mogą zawierać wulgaryzmów, treści obraźliwych, nawołujących do szerzenia nienawiści, rasizmu lub ksenofobii, a także treści o charakterze reklamowym, ogłoszeniowym lub informacji handlowych zachęcających do korzystania ze stron, aplikacji i portali konkurencyjnych w stosunku do Aplikacji Parenteo, w tym także adresów stron internetowych, nazw oraz logo takich portali i aplikacji.
-
Z chwilą zamieszczenia przez Usługobiorcę w Aplikacji jakichkolwiek treści, do których prawa autorskie lub inne wymagane prawem zezwolenia przysługują temu Usługobiorcy, udzielona zostaje Usługodawcy nieodpłatna, niewyłączna, zbywalna i przenoszalna licencja na korzystanie z otrzymanych treści, obejmująca prawo do korzystania z autorskich praw majątkowych, bez ograniczeń co do terytorium i czasu (lecz nie krócej niż przez okres korzystania z Aplikacji przez tego Usługobiorcę), na następujących polach eksploatacji: (1) trwałego lub czasowego rozpowszechniania, wyświetlania, odtwarzania oraz przechowywania tych treści techniką cyfrową, w tym za pośrednictwem komputera, urządzeń mobilnych oraz sieci Internet, w zakresie prawidłowego świadczenia Usług Elektronicznych na rzecz wszystkich Usługobiorców Aplikacji, stosownie do rodzaju danej treści i celu jej zamieszczenia przez Usługobiorcę, a także możliwości prowadzenia promocji i reklamy Aplikacji za pośrednictwem profili Usługodawcy oraz grup dyskusyjnych, stron i fanpage’y powiązanych z Aplikacją w mediach społecznościowych; (2) trwałego lub czasowego zwielokrotnienia tych treści w całości lub w części, techniką cyfrową, w zakresie, w którym dla rozpowszechniania, wyświetlania, odtwarzania oraz ich przechowywania w wyżej przewidzianych celach i zakresie niezbędne jest ich zwielokrotnienie; (3) publicznego udostępniania za pośrednictwem Aplikacji oraz profili Usługodawcy, grup dyskusyjnych, stron i fanpage’y powiązanych z Aplikacją w mediach społecznościowych w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym. Usługobiorca zobowiązuje się nie wykonywać w stosunku do Usługodawcy autorskich praw osobistych do dostarczonych treści oraz zezwala Usługodawcy na dokonywanie ich opracowań (prawa zależne) oraz ich wykorzystanie na wymienionych polach eksploatacji bez oznaczenia autorstwa (imienia i nazwiska, logo, nazwy itp.) tego Usługobiorcy.
-
KOMUNIKACJA MIĘDZY USŁUGOBIORCAMI
-
Aplikacja dostarcza narzędzia pozwalające na komunikację między Usługobiorcami, w tym wewnętrzny czat, który pozwala na prowadzenie rozmowy między dwoma Usługobiorcami w tym samym czasie.
-
Usługobiorca korzystający ze środków komunikacji dostępnych w Aplikacji, w tym czatu, powinien zadbać o zrozumiałą, niewprowadzającą rozmówcy w błąd formę swoich wypowiedzi. Usługobiorca powinien odnosić się do swoich rozmówców z szacunkiem.
-
Usługobiorcę obowiązuje bezwzględny zakaz korzystania ze środków komunikacji udostępnianych w Aplikacji, w tym czatu, w sposób, który może stanowić czyny zabronione i karalne, a także w jakikolwiek sposób uciążliwy dla innych Usługobiorców. Zabronione jest w szczególności przesyłanie wypowiedzi naruszających dobra osobiste rozmówcy. Usługobiorcy zabrania się wykorzystywania czatu do przesyłania niezamówionych informacji handlowych (spamu), nękania i niepokojenia rozmówców, wyłudzania danych oraz przesyłania treści bezprawnych, obraźliwych, treści nawołujących do szerzenia nienawiści, rasizmu lub ksenofobii bądź innych treści sprzecznych z dobrze pojętymi regułami netykiety oraz dobrymi obyczajami.
-
Zabrania się korzystania ze środków komunikacji dostępnych w Aplikacji, w tym czatu, do przesyłania treści, których celem jest wyrządzenie szkód po stronie innych Usługobiorców (w szczególności złośliwego oprogramowania komputerowego typu „wirusy”, „robaki” czy „konie trojańskie”) lub udostępnianie danych zawierających lub umożliwiających dostęp do bezprawnych treści warezowych (np. nielegalnie pozyskanych plików komputerowych) lub pornograficznych.
-
OCENY I OPINIE O MIEJSCACH
-
-
Aplikacja Parenteo umożliwia Użytkownikom wystawianie ocen i opinii w odniesieniu do miejsc.
-
Korzystanie z systemu ocen i opinii odbywa się poprzez uzupełnienie interaktywnego formularza dostępnego pod Profilem Miejsca. Dodając opinię, Użytkownik może wybrać ocenę graficzną miejsca w pięciostopniowej skali, gdzie 1 oznacza najniższą ocenę, a 5 najwyższą. Średnia wszystkich wystawionych ocen prezentowana jest obok Profilu Miejsca, w tym także w wynikach wyszukiwania miejsc w Aplikacji.
-
Użytkownik korzystając z systemu ocen i opinii obowiązany jest podawać wyłącznie rzetelne oraz prawdziwe informacje. Użytkownikowi zabrania się zamieszczania opinii fałszywych lub fikcyjnych, opinii o charakterze obraźliwym oraz niezgodnych ze stanem faktycznym. System ocen i opinii nie może być wykorzystywany do działań bezprawnych, w szczególności do działań stanowiących czyn nieuczciwej konkurencji, czy też działań naruszających dobra osobiste, prawa własności intelektualnej lub inne prawa osób trzecich. Użytkownik dodający opinię lub ocenę obowiązany jest do działania zgodnego z prawem, niniejszym Regulaminem i dobrymi obyczajami. Treść opinii powinna odnosić się wyłącznie do prowadzonego miejsca, którego dotyczy opiniowany Profil Miejsca, zgodnie z tematyką i przeznaczeniem Aplikacji Parenteo.
-
-
Usługodawca Aplikacji nie weryfikuje, czy wystawiane opinie pochodzą od osób, które faktycznie korzystają lub korzystały z usług danego miejsca – oznacza to, że opinie mogą pochodzić zarówno od faktycznych klientów, jak również od innych osób niebędących klientami.
-
Usługodawca udostępnia wszystkie opinie, tj. zarówno opinie pozytywne, jak i negatywne, z zastrzeżeniem opinii naruszających postanowienia Regulaminu lub przepisy powszechnie obowiązującego prawa. Usługodawca nie zamieszcza ani nie zleca zamieszczania innej osobie nieprawdziwych opinii lub rekomendacji oraz nie zniekształca opinii lub rekomendacji w celu promowania wybranych miejsc. Usługodawca nie zamieszcza także opinii sponsorowanych. Wszelkie uwagi, odwołania czy też zastrzeżenia dotyczące treści opinii i ocen mogą być zgłaszane w trybie analogicznym do procedury reklamacyjnej wskazanej w punkcie 12. Regulaminu.
-
Opublikowane opinie są widoczne w Aplikacji bezterminowo i mogą zostać usunięte przez Usługodawcę wyłącznie z powodu stwierdzenia ich bezprawnego charakteru lub naruszenia postanowień Regulaminu albo usunięcia opinii na uzasadniony wniosek osoby ją dodającej lub podmiotu trzeciego.
-
NIELEGALNE TREŚCI I INNE TREŚCI NIEZGODNE Z REGULAMINEM
-
-
Niniejszy punkt Regulaminu zawiera postanowienia wynikające z Aktu o Usługach Cyfrowych w zakresie dotyczącym Aplikacji i Usługodawcy. Usługobiorca co do zasady nie jest zobowiązany do dostarczania treści podczas korzystania z Aplikacji, chyba że Regulamin wymaga podania określonych danych (np. dane niezbędne do rejestracji Konta i uzupełnienia Profilu Rodzica lub Profilu Miejsca). Usługobiorca może mieć też możliwość dostarczania danych takich jak opinie i oceny o miejscach lub wiadomości prywatne między Usługobiorcami, korzystając z narzędzi udostępnionych w tym celu przez Usługodawcę. W każdym wypadku dostarczania treści przez Usługobiorcę jest on zobowiązany do przestrzegania zasad zawartych w Regulaminie.
-
PUNKT KONTAKTOWY – Usługodawca wyznacza adres poczty elektronicznej kontakt@parenteo.pl jako pojedynczy punkt kontaktowy. Punkt kontaktowy umożliwia bezpośrednią komunikację Usługodawcy z organami państw członkowskich, Komisją Europejską i Radą Usług Cyfrowych oraz jednocześnie umożliwia Usługobiorcom bezpośrednią, szybką i przyjazną komunikację z Usługodawcą drogą elektroniczną, na potrzeby stosowania Aktu o Usługach Cyfrowych. Usługodawca wskazuje język polski oraz język angielski do celów komunikacji z jego punktem kontaktowym.
-
Procedura zgłaszania Nielegalnych Treści i działania zgodnie z art. 16 Aktu o Usługach Cyfrowych:
-
-
Na adres poczty elektronicznej kontakt@parenteo.pl dowolna osoba lub dowolny podmiot może zgłosić Usługodawcy obecność określonych informacji, które dana osoba lub dany podmiot uważają za Nielegalne Treści.
-
Zgłoszenie powinno być wystarczająco precyzyjne i odpowiednio uzasadnione. W tym celu Usługodawca umożliwia i ułatwia dokonywanie na podany wyżej adres poczty elektronicznej zgłoszeń zawierających wszystkie poniższe elementy: (1) wystarczająco uzasadnione wyjaśnienie powodów, dla których dana osoba lub dany podmiot zarzucają, że zgłaszane informacje stanowią Nielegalne Treści; (2) jasne wskazanie dokładnej elektronicznej lokalizacji informacji, takiej jak dokładny adres URL lub dokładne adresy URL, oraz, w stosownych przypadkach, dodatkowe informacje umożliwiające identyfikację Nielegalnych Treści, stosownie do rodzaju treści i konkretnego rodzaju usługi; (3) imię i nazwisko lub nazwę oraz adres e-mail osoby lub podmiotu dokonujących zgłoszenia, z wyjątkiem zgłoszenia dotyczącego informacji uznawanych za związane z jednym z przestępstw, o których mowa w art. 3–7 dyrektywy 2011/93/UE; oraz (4) oświadczenie potwierdzające powzięte w dobrej wierze przekonanie osoby lub podmiotu dokonujących zgłoszenia, że informacje i zarzuty w nim zawarte są prawidłowe i kompletne.
-
Zgłoszenie, o którym mowa powyżej, uznaje się za dające podstawę do uzyskania faktycznej wiedzy lub wiadomości do celów art. 6 Aktu o Usługach Cyfrowych w odniesieniu do informacji, której dotyczy, jeżeli umożliwia Usługodawcy działającemu z należytą starannością stwierdzenie – bez szczegółowej analizy prawnej – nielegalnego charakteru danej działalności lub informacji.
-
Jeżeli zgłoszenie zawiera elektroniczne dane kontaktowe osoby lub podmiotu, które dokonały zgłoszenia, Usługodawca bez zbędnej zwłoki przesyła takiej osobie lub takiemu podmiotowi potwierdzenie otrzymania zgłoszenia. Usługodawca powiadamia także bez zbędnej zwłoki taką osobę lub taki podmiot o swojej decyzji w odniesieniu do informacji, których dotyczy zgłoszenie, przekazując informacje na temat możliwości odwołania się od podjętej decyzji.
-
Usługodawca rozpatruje wszystkie zgłoszenia, które otrzymuje w ramach mechanizmu, o których mowa powyżej, oraz podejmuje decyzje w odniesieniu do informacji, których dotyczą zgłoszenia, w sposób terminowy, niearbitralny i obiektywny oraz z zachowaniem należytej staranności. Jeżeli na potrzeby takiego rozpatrywania lub podejmowania decyzji Usługodawca korzysta ze zautomatyzowanych środków, uwzględnia informacje na ten temat w powiadomieniu, o którym mowa poprzednim punkcie.
-
Informacja na temat ograniczeń, które Usługodawca nakłada w związku z korzystaniem z Aplikacji, w odniesieniu do informacji przekazywanych przez Usługobiorcę:
-
W przypadku dostarczania jakichkolwiek treści w ramach Aplikacji Parenteo Usługobiorcę obowiązują ograniczenia wskazane w postanowieniach niniejszego Regulaminu, w szczególności w punktach 6, 7 Regulaminu.
-
Usługodawca zastrzega sobie prawo moderowania treści dostarczanych przez Usługobiorców w Aplikacji. Moderowanie odbywa się w dobrej wierze i z należytą starannością oraz z własnej inicjatywy Usługodawcy lub na otrzymane zgłoszenie w celu wykrycia, identyfikacji i usunięcia Nielegalnych Treści lub innych treści niezgodnych z Regulaminem lub uniemożliwienia do nich dostępu lub podejmowania niezbędnych środków, aby spełnić wymogi prawa Unii Europejskiej i prawa krajowego zgodnego z prawem Unii Europejskiej, w tym wymogi określone w Akcie o Usługach Cyfrowych, bądź też wymogi zawarte w Regulaminie.
-
Proces moderowania może odbywać się ręcznie przez człowieka lub opierać się na zautomatyzowanych lub częściowo zautomatyzowanych narzędziach ułatwiających Usługodawcy identyfikację Nielegalnych Treści lub innych treści niezgodnych z Regulaminem. Po zidentyfikowaniu takich treści Usługodawca podejmuje decyzję co do ewentualnego usunięcia lub uniemożliwienia dostępu do treści lub w inny sposób ogranicza ich widoczność lub podejmuje inne działania, które uzna za konieczne (np. kontaktuje się z Usługobiorcą celem wyjaśnienia zastrzeżeń i zmiany treści). Usługodawca w sposób jasny i łatwo zrozumiały poinformuje Usługobiorcę, który dostarczył treści (w razie posiadania jego danych kontaktowych) o swojej decyzji, powodach jej podjęcia oraz dostępnych możliwościach odwołania się od tej decyzji.
-
Usługodawca realizując swoje prawa i obowiązki z Aktu o Usługach Cyfrowych zobowiązany jest działać z należytą starannością, w sposób obiektywny i proporcjonalny oraz z należytym uwzględnieniem praw i prawnie uzasadnionych interesów wszystkich zaangażowanych stron, w tym odbiorców usługi, w szczególności z uwzględnieniem praw zapisanych w Karcie praw podstawowych Unii Europejskiej, takich jak wolność wypowiedzi, wolność i pluralizm mediów i inne prawa podstawowe i wolności.
-
Wszelkie uwagi, skargi, reklamacje, odwołania lub zastrzeżenia dotyczące decyzji lub innych działań lub brak działań podjętych przez Usługodawcę na podstawie otrzymanego zgłoszenia lub decyzji Usługodawcy podjętej zgodnie z postanowieniami niniejszego Regulaminu mogą być zgłaszane w trybie analogicznym do procedury reklamacyjnej wskazanej w punkcie 12. Regulaminu. Korzystanie z tej procedury jest bezpłatne i umożliwia składanie skarg w sposób elektroniczny na podany adres poczty elektronicznej. Skorzystanie z procedury zgłaszania i rozpatrywania skarg pozostaje bez uszczerbku dla prawa danej osoby lub podmiotu do wszczęcia postępowania przed sądem oraz nie narusza jego innych praw.
-
Usługodawca rozpatruje wszelkie uwagi, skargi, reklamacje, odwołania lub zastrzeżenia dotyczące decyzji lub innych działań lub brak działań podjętych przez Usługodawcę na podstawie otrzymanego zgłoszenia lub podjętej decyzji w sposób terminowy, niedyskryminujący, obiektywny i niearbitralny. Jeżeli skarga lub inne zgłoszenie zawiera wystarczające powody, aby Usługodawca uznał, że jego decyzja o niepodejmowania działań w odpowiedzi na zgłoszenie jest nieuzasadniona lub że informacje, których dotyczy skarga, nie są nielegalne i niezgodne z Regulaminem, lub zawiera informacje wskazujące, że działanie skarżącego nie uzasadnia podjętego środka, Usługodawca bez zbędnej zwłoki uchyla lub zmienia swoją decyzję co do ewentualnego usunięcia lub uniemożliwienia dostępu do treści lub w inny sposób ograniczenia ich widoczności lub podejmuje inne działania, które uzna za konieczne.
-
Usługobiorcy bądź inne osoby lub podmioty, które dokonały zgłoszenia Nielegalnych Treści, do których skierowane są decyzje Usługodawcy dotyczące Nielegalnych Treści lub treści niezgodnych z Regulaminem, mają prawo wyboru dowolnego organu pozasądowego rozstrzygania sporów certyfikowanego przez koordynatora ds. usług cyfrowych państwa członkowskiego w celu rozstrzygnięcia sporów dotyczących tych decyzji, w tym w odniesieniu do skarg, które nie zostały rozstrzygnięte w ramach wewnętrznego systemu rozpatrywania skarg Usługodawcy.
-
OGRANICZENIE, ZAWIESZENIE I ZAKOŃCZENIE DOSTĘPU DO USŁUG ELEKTRONICZNYCH
-
Usługobiorca może zrezygnować z korzystania z Aplikacji Parenteo oraz poszczególnych Usług Elektronicznych w każdym czasie i bez podania przyczyny, zgodnie z warunkami korzystania z nich wskazanymi w niniejszym Regulaminie.
-
W uzupełnieniu i bez uszczerbku dla postanowień punktu 9. Regulaminu określających zasady postępowania z Nielegalnymi Treściami lub innymi treściami niezgodnymi z Regulaminem, Usługodawca zastrzega sobie prawo ograniczenia, zawieszenia, a w ostateczności także zakończenia świadczenia swoich Usług Elektronicznych na rzecz danego Usługobiorcy. Działania, o których mowa powyżej, Usługodawca podejmuje tylko wtedy i w takim zakresie, w jakim są one konieczne, przy zachowaniu następujących warunków:
-
Podstawami ograniczenia, zawieszenia, a w ostateczności także zakończenia świadczenia Usług Elektronicznych na rzecz danego Usługobiorcy mogą być:
-
podanie przez Usługobiorcę w ramach Aplikacji niepełnych (w przypadku, kiedy są obowiązkowe) lub nieprawdziwych danych kontaktowych (np. imię i nazwisko, adres e-mail);
-
dane podane na Profilu Rodzica lub Profilu Miejsca (w tym w ramach zdjęć i innych materiałów wizualnych) przez Usługobiorcę naruszają przepisy powszechnie obowiązującego prawa, dobre obyczaje, zasady współżycia społecznego lub prawa osób trzecich;
-
dane podane na Profilu Rodzica lub Profilu Miejsca (w tym w ramach zdjęć i innych materiałów wizualnych) przez Usługobiorcę naruszają warunki dostarczania treści wskazane w Regulaminie;
-
wysyłanie za pośrednictwem Aplikacji wiadomości o charakterze spamu do innych Usługobiorców, w tym również treści o charakterze reklamowym, ogłoszeniowym lub informacji handlowych zachęcających do korzystania z serwisów konkurencyjnych wobec Aplikacji, w tym także adresów stron internetowych, nazw oraz logo takich stron, a także wiadomości obraźliwych lub mających na celu wyłudzenie danych, w tym danych poufnych takich jak hasło do Konta;
-
działania danego Usługobiorcy grożą bezprawnym naruszeniem renomy Usługodawcy i jego Aplikacji;
-
działania danego Usługobiorcy grożą bezpieczeństwu systemu teleinformatycznego Aplikacji, Usługodawcy lub innych Usługobiorców podczas korzystania przez nich z Aplikacji;
-
Usługobiorca zalega z jakimikolwiek wymagalnymi należnościami na rzecz Usługodawcy;
-
obowiązek prawny lub regulacyjny, na podstawie którego Usługodawca zobowiązany jest do zakończenia świadczenia całości swoich Usług Elektronicznych na rzecz danego Usługobiorcy;
-
skorzystanie przez Usługodawcę z prawa do zakończenia świadczenia usług z nadrzędnego powodu, który wynika z prawa krajowego zgodnego z prawem Unii Europejskiej;
-
wielokrotne naruszenie Regulaminu przez Usługobiorcę.
-
-
Ograniczenie Usług Elektronicznych rozumiane jest jako działania zmierzające do ograniczenia dostępu do poszczególnych usług świadczonych przez Usługodawcę. Ograniczenie Usług Elektronicznych może polegać np. na uniemożliwieniu dostępu do wybranych funkcjonalności i zasobów Aplikacji, w tym również tych dostępnych po zalogowaniu do Konta (takich jak prowadzenie Profilu, wystawianie ocen i opinii, korzystanie z czatu itp.).
-
Zawieszenie Usług Elektronicznych rozumiane jest jako działania zmierzające do pozbawienia Usługobiorcy dostępu do wszystkich usług świadczonych przez Usługodawcę. Zawieszenie Usług Elektronicznych będzie polegać np. na zawieszeniu dostępu do Konta. W czasie zawieszenia Konta nie jest możliwe logowanie do Konta oraz korzystanie z jego wszystkich funkcjonalności i zasobów, w tym prowadzenie Profilu Rodzica lub Profilu Miejsca. Zawieszenie Konta może powodować także wyłączenie widoczności Profilu Rodzica lub Profilu Miejsca powiązanego z tym Kontem.
-
Ograniczenie lub zawieszenie Usług Elektronicznych może nastąpić na czas określony wskazany przez Usługodawcę lub na czas nieokreślony – do czasu ustąpienia przyczyny jego zastosowania. W czasie ograniczenia lub zawieszenia Usług Elektronicznych Usługobiorca obowiązany jest podjąć działania mające na celu usunięcie przyczyny, która była podstawą decyzji o ograniczeniu lub zawieszeniu, a po ich usunięciu obowiązany jest poinformować o tym niezwłocznie Usługodawcę. Usługodawca wycofa nałożone ograniczenia lub zawieszenia niezwłocznie po upływie okresu ich zastosowania, a w przypadku decyzji podjętej na czas nieokreślony – niezwłocznie, lecz nie później niż w ciągu 10 Dni Roboczych od potwierdzenia informacji o ustaniu przyczyny ich zastosowania.
-
Usługodawca podejmuje decyzję o wyborze sposobu i zakresu ograniczenia, zawieszenia lub zakończenia świadczenia Usług Elektronicznych na rzecz danego Usługobiorcy w sposób rozsądny, konieczny i proporcjonalny do charakteru i zakresu zaistnienia podstaw do podjęcia określonej decyzji oraz jej konsekwencji dla zainteresowanego Usługobiorcy. Usługodawca przed podjęciem decyzji w miarę możliwości wzywa Usługobiorcę do zaprzestania naruszeń, a dopiero jeżeli wezwanie okaże się bezskuteczne, niemożliwe albo miałoby być niecelowe ze względu na rażący i oczywisty charakter naruszeń – Usługodawca może podjąć stosowną decyzję. Usługodawca w pierwszej kolejności zobowiązuje się podjąć decyzję o ograniczeniu, a następnie dopiero o zawieszeniu świadczenia Usług Elektronicznych, jeżeli samo ograniczenie okaże się niewystarczające lub byłoby niecelowe.
-
W przypadku podjęcia decyzji o ograniczeniu lub zawieszeniu świadczenia Usług Elektronicznych na rzecz danego Usługobiorcy Usługodawca przekazuje temu Usługobiorcy – zanim decyzja o ograniczeniu lub zawieszeniu stanie się skuteczna lub w momencie, w którym staje się ona skuteczna – uzasadnienie tej decyzji w drodze wiadomości przesłanej drogą poczty elektronicznej.
-
Zakończenie świadczenia Usług Elektronicznych traktowane jest jako ostateczne rozwiązanie umowy z Usługobiorcą i jego podstawą mogą być jedynie przyczyny wskazane w pkt. 10.2 lit. a) ppkt. viii-x Regulaminu. W konsekwencji następuje usunięcie Konta Usługobiorcy oraz wszystkich przypisanych do tego Konta danych (w tym powiązanego z nim Profilu Rodzica lub Profilu Miejsca).
-
W przypadku gdy Usługodawca podejmuje decyzję o zakończeniu świadczenia wszystkich swoich Usług Elektronicznych na rzecz danego Usługobiorcy, przekazuje temu Usługobiorcy, co najmniej 30 dni przed dniem, w którym decyzja o zakończeniu świadczenia Usług Elektronicznych staje się skuteczna, uzasadnienie tej decyzji w drodze wiadomości przesłanej drogą poczty elektronicznej. Okres powiadomienia, o którym mowa w zdaniu poprzednim, nie ma zastosowania w przypadku, gdy Usługodawca:
-
podlega obowiązkowi prawnemu lub regulacyjnemu, na podstawie którego zobowiązany jest do zakończenia świadczenia całości swoich Usług Elektronicznych na rzecz danego Usługobiorcy w sposób uniemożliwiający mu dotrzymanie tego okresu powiadomienia,
-
korzysta z prawa do zakończenia świadczenia usług z nadrzędnego powodu, który wynika z prawa krajowego zgodnego z prawem Unii Europejskiej,
-
może wykazać, że dany Usługobiorca wielokrotnie naruszył Regulamin, co skutkuje zakończeniem świadczenia całości danych Usług Elektronicznych.
-
-
W powyższych przypadkach, gdy okres powiadomienia nie ma zastosowania, Usługodawca przekazuje danemu Usługobiorcy, bez zbędnej zwłoki, uzasadnienie tej decyzji co najmniej w drodze wiadomości przesłanej drogą poczty elektronicznej.
-
Uzasadnienie decyzji Usługodawcy o ograniczeniu, zawieszeniu lub zakończeniu świadczenia Usług Elektronicznych musi zawierać odniesienie do konkretnych faktów lub okoliczności – w tym treści powiadomień otrzymanych od stron trzecich, jeśli ma to zastosowanie – które doprowadziły do podjęcia przez Usługodawcę danej decyzji, a także odniesienie do mających zastosowanie podstaw tej decyzji, o których mowa w punkcie 10.2 lit. a) Regulaminu. Usługodawca nie musi podawać (1) uzasadnienia w przypadku, gdy podlega on prawnemu lub regulacyjnemu obowiązkowi nieprzedstawiania konkretnych faktów lub okoliczności albo (2) odniesienia do mającej zastosowanie podstawy lub mających zastosowanie podstaw, w przypadku, gdy może wykazać, że dany Usługobiorca wielokrotnie naruszył Regulamin, co skutkuje zakończeniem świadczenia całości danych Usług Elektronicznych.
-
W przypadku ograniczenia, zawieszenia lub zakończenia Usług Elektronicznych Usługodawca zapewnia Usługobiorcy możliwość wyjaśnienia faktów i okoliczności w ramach postępowania reklamacyjnego, o którym mowa w pkt. 12 Regulaminu. W przypadku cofnięcia decyzji o ograniczeniu, zawieszeniu lub zakończeniu usług przez Usługodawcę, przywraca on bez zbędnej zwłoki Usługobiorcy dostęp do tych usług, w tym również przywracając mu dostęp do danych osobowych lub innych danych, który wynikał z korzystania przez niego z Usług Elektronicznych zanim decyzja o tym ograniczeniu, zawieszeniu lub zakończeniu stała się skuteczna.
-
Zakończenie w jakimkolwiek trybie dostępu do Usług Elektronicznych na rzecz danego Usługobiorcy pozostaje bez uszczerbku dla możliwości przechowywania danych Usługobiorcy przez okres niezbędny dla realizacji pozostałych celów przetwarzania (innych niż świadczenie Usług Elektronicznych) zgodnych z polityką prywatności Aplikacji.
-
PLASOWANIE PROFILI MIEJSC, USŁUGI DODATKOWE, DOSTĘP DO DANYCH
-
Usługodawca może stosować w Aplikacji plasowanie Profili Miejsc, co polega na przypisywaniu określonym Profilom Miejsc wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania niż pozostałym Profilom Miejsc zamieszczonym w Aplikacji.
-
Usługodawca wskazuje główne parametry determinujące plasowanie:
-
zastosowanie odpłatnej promocji – Profile Miejsc są odpowiednio oznaczone w sposób informujący o ich odpłatnej promocji;
-
data zamieszczenia Profilu Miejsca w Aplikacji (w kolejności od najnowszych do najstarszych) bądź inne kryterium zastosowane przez Użytkownika, który może korzystać w wyszukiwarce Aplikacji z dobrowolnych opcji sortowania i filtrowania Profili, wpływając tym samym samodzielnie na kolejność ich wyświetlania;
-
umieszczenie Profilu Miejsca we właściwej kategorii,
-
zastosowanie w tytule i treści Profilu Miejsca wyrażeń adekwatnych do wyszukiwanych;
-
jakość prezentacji Profilu Miejsca, cechy wizualne oraz ich opis;
-
dodanie zdjęć w Profilu Miejsca, w tym również liczba dodanych zdjęć.
-
-
Parametry determinujące plasowanie Profili Miejsc mają za zadanie ułatwić i przyspieszyć Użytkownikom znalezienie interesującego ich miejsca.
-
Firma może skorzystać z odpłatnych możliwości promowania swoich Profili Miejsc. Szczegółowe informacje o sposobach odpłatnej promocji oraz ich wpływie na plasowanie Profili Miejsc w Aplikacji dostępne są po zapytaniu poprzez formularz kontaktowy na stronie parenteo.pl.
-
Dla uniknięcia wątpliwości, Usługodawca ani podmioty trzecie w ramach Aplikacji nie oferują Użytkownikom jakichkolwiek towarów i usług dodatkowych, w tym produktów finansowych.
-
Usługodawca i Usługobiorcy podczas korzystania z Aplikacji mogą uzyskać dostęp do następujących kategorii danych osobowych lub innych danych, które Usługobiorcy dostarczają na potrzeby korzystania z Aplikacji lub które są generowane w wyniku korzystania przez nich z Aplikacji:
-
Usługobiorca, który nie posiada Konta: możliwość przeglądania głównego ekranu logowania Aplikacji;
-
Usługobiorca, który założył Konto: dane takie jak w pkt. 11.6 lit. a) powyżej, a dodatkowo: dane udostępnione przez siebie w ramach Konta, w tym dane opublikowane na swoim Profilu Rodzica lub Profilu Miejsca; historia rozmów prowadzonych na czacie; dane udostępnione publicznie przez innych Usługobiorców w ramach prowadzonych przez nich Profili Rodziców lub Profili Miejsc (np. imiona i nazwiska/nazwy, adresy, zdjęcia, adresy e-mail, numery telefonu itp.);
-
Usługodawca Aplikacji Parenteo: posiada dostęp do wszystkich danych udostępnianych i generowanych przez każdego Usługobiorcę korzystającego z Aplikacji, w tym również takich, do których dostęp posiadają zarejestrowani Usługobiorcy zgodnie z zasadami wskazanymi w postanowieniach poprzedzających, z zastrzeżeniem haseł (które przechowywane są w formie zaszyfrowanej).
-
Usługobiorcy są zobowiązani przetwarzać dane pozyskane za pośrednictwem Aplikacji, w tym za pomocą Profili, zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami, dołożyć należytej staranności w celu ochrony danych osobowych, które otrzymują od innych osób za pomocą Aplikacji i obowiązani są nie wykorzystywać uzyskanych danych w innych celach niż wynikające z zakresu udzielonej im zgody albo dla potrzeb prawidłowej realizacji swoich zobowiązań względem pozostałych Usługobiorców (np. w razie kontaktu celem zawarcia umowy w przedmiocie Profilu Miejsca), chyba że podstawa takiego działania ma umocowanie w innych powszechnie obowiązujących przepisach prawa.
-
PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI
-
Niniejszy punkt 12. Regulaminu określa procedurę rozpatrywania reklamacji wspólną dla wszystkich reklamacji składanych do Usługodawcy, w szczególności reklamacji dotyczących Usług Elektronicznych oraz pozostałych reklamacji związanych z działaniem Usługodawcy lub Aplikacji Parenteo.
-
Poniżej wskazane są dodatkowe informacje dotyczące przewidzianej przez prawo odpowiedzialności Usługodawcy:
-
Podstawa i zakres odpowiedzialności Usługodawcy wobec Usługobiorcy, gdy Usługa Elektroniczna jest świadczona w sposób nieprawidłowy, określone są przez powszechnie obowiązujące przepisy prawa, w szczególności w Kodeksie Cywilnym, Ustawie o Prawach Konsumenta lub ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144, poz. 1204 ze zm.).
-
W przypadku reklamacji obejmującej treści lub usługi cyfrowe, zakupione przez Usługobiorcę będącego konsumentem lub osobą fizyczną, o której mowa w art. 385[5] Kodeksu Cywilnego, zastosowanie mają przepisy Ustawy o Prawach Konsumenta w brzmieniu obowiązującym od dnia 1. stycznia 2023 r., w szczególności art. 43h – 43q Ustawy o Prawach Konsumenta. Przepisy te określają w szczególności podstawę i zakres odpowiedzialności Usługodawcy w razie braku zgodności treści lub usługi cyfrowej z zawartą umową.
-
Reklamacje związane z działaniem Aplikacji, w tym jej Usług Elektronicznych, można złożyć na przykład drogą poczty elektronicznej (mailowo) na adres: kontakt@parenteo.pl lub pisemnie na adres: ul. Nowy Świat 33/13, 00-029 Warszawa.
-
Usługodawca zaleca podanie w opisie reklamacji: (1) informacji i okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaju i daty wystąpienia nieprawidłowości; (2) oczekiwań osoby składającej reklamację; oraz (3) danych kontaktowych składającego reklamację – ułatwi to i przyspieszy rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę. Wymogi podane w zdaniu poprzednim mają formę jedynie zalecenia i nie wpływają na skuteczność reklamacji złożonych z pominięciem zalecanego opisu reklamacji.
-
W razie zmiany podanych danych kontaktowych przez składającego reklamację w trakcie rozpatrywania reklamacji zobowiązany jest on do powiadomienia o tym Usługodawcy.
-
Do reklamacji mogą zostać załączone przez składającego reklamację dowody (np. zdjęcia, dokumenty lub zrzuty ekranu) związane z przedmiotem reklamacji. Usługodawca może także zwrócić się do składającego reklamację z prośbą o podanie dodatkowych informacji lub przesłanie dowodów (np. zdjęcia), jeżeli ułatwi to i przyspieszy rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę.
-
Usługodawca ustosunkuje się do reklamacji niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia jej otrzymania.
-
USTAWOWE PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY
-
Konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z zastrzeżeniem przypadków wymienionych w pkt. 13.4 oraz kosztów określonych w pkt. 13.5 Regulaminu.
-
Bieg terminu do odstąpienia od umowy, której przedmiotem jest świadczenie usług, w tym Usług Elektronicznych, rozpoczyna się od dnia zawarcia tej umowy.
-
Do zachowania terminu na odstąpienie od umowy wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy może zostać złożone na przykład w formie elektronicznej za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kontakt@parenteo.pl lub pisemnie na adres: ul. Nowy Świat 33/13, 00-029 Warszawa. Konsument może w tym celu skorzystać ze wzoru oświadczenia o odstąpieniu od umowy, który stanowi załącznik nr 2 do Ustawy o Prawach Konsumenta, jednak nie jest to obowiązkowe.
-
Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi m. in. w odniesieniu do umów: (1) o świadczenie usług, za które konsument jest zobowiązany do zapłaty ceny, jeżeli Usługodawca wykonał w pełni usługę za wyraźną i uprzednią zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Usługodawcę utraci prawo odstąpienia od umowy, i przyjął to do wiadomości; (2) o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, za które konsument jest zobowiązany do zapłaty ceny, jeżeli Usługodawca rozpoczął świadczenie za wyraźną i uprzednią zgodą konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Usługodawcę utraci prawo odstąpienia od umowy, i przyjął to do wiadomości, a Usługodawca przekazał konsumentowi potwierdzenie, o którym mowa w art. 15 ust. 1 i 2 albo art. 21 ust. 1 Ustawy o Prawach Konsumenta.
-
W przypadku umów, do których nie ma zastosowania żadne z wyłączeń określonych w pkt. 13.4 wyżej, obowiązują poniższe skutki i koszty związane z wykonaniem prawa odstąpienia od umowy przez konsumenta:
-
Usługodawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, z zastrzeżeniem kosztów usług, o których mowa w pkt. 13.5 lit. b) poniżej. Usługodawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył konsument, chyba że konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
-
W przypadku usługi, której wykonywanie – na wyraźne żądanie konsumenta – rozpoczęło się przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, konsument, który wykonuje prawo odstąpienia od umowy po zgłoszeniu takiego żądania, ma obowiązek zapłaty za świadczenia spełnione do chwili odstąpienia od umowy. Kwotę zapłaty oblicza się proporcjonalnie do zakresu spełnionego świadczenia, z uwzględnieniem uzgodnionej w umowie ceny lub wynagrodzenia. Jeżeli cena lub wynagrodzenie są nadmierne, podstawą obliczenia tej kwoty jest wartość rynkowa spełnionego świadczenia.
-
W przypadku odstąpienia od umowy, której przedmiotem są treści cyfrowe lub usługi cyfrowe – Usługodawca od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy nie może wykorzystywać treści innych niż dane osobowe dostarczone lub wytworzone przez konsumenta w trakcie korzystania z treści cyfrowych lub usługi cyfrowej – dostarczonych przez Usługodawcę, z wyjątkiem treści, które: (1) są użyteczne wyłącznie w związku z treścią cyfrową lub usługą cyfrową, które stanowiły przedmiot umowy; (2) dotyczą wyłącznie aktywności konsumenta w trakcie korzystania z treści cyfrowych lub usługi cyfrowej dostarczonych przez Usługodawcę; (3) zostały połączone przez Usługodawcę z innymi danymi i nie mogą zostać z nich wydzielone lub mogą zostać wydzielone jedynie przy nakładzie niewspółmiernych wysiłków; (4) zostały wytworzone przez konsumenta wspólnie z innymi konsumentami, którzy nadal mogą z nich korzystać. Z wyjątkiem przypadków, o których mowa wyżej w pkt (1)–(3), Usługodawca na żądanie konsumenta udostępnia mu treści inne niż dane osobowe, które zostały dostarczone lub wytworzone przez konsumenta w trakcie korzystania z treści cyfrowych lub usługi cyfrowej dostarczonych przez Usługodawcę. W przypadku odstąpienia od umowy Usługodawca może uniemożliwić konsumentowi dalsze korzystanie z treści cyfrowych lub usługi cyfrowej, w szczególności przez uniemożliwienie konsumentowi dostępu do treści cyfrowych lub usługi cyfrowej z poziomu Konta Usługobiorcy, co nie ma wpływu na uprawnienia konsumenta, o których mowa w zdaniu poprzednim. Konsument ma prawo odzyskać treści cyfrowe od Usługodawcy nieodpłatnie, bez przeszkód ze strony Usługodawcy, w rozsądnym terminie i powszechnie używanym formacie przeznaczonym do odczytu maszynowego.
-
W przypadku odstąpienia od umowy, której przedmiotem są treści cyfrowe lub usługi cyfrowe dostarczane przez Usługodawcę, konsument jest zobowiązany zaprzestać korzystania z treści cyfrowej lub usługi cyfrowej i udostępniania ich osobom trzecim.
-
Zawarte w niniejszym punkcie 13. Regulaminu postanowienia dotyczące konsumenta stosuje się również do umów zawartych z Usługobiorcą będącym osobą fizyczną, o której mowa w art. 385[5] Kodeksu Cywilnego, to jest zawierającą umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
-
POZASĄDOWE SPOSOBY ROZPATRYWANIA REKLAMACJI I DOCHODZENIA ROSZCZEŃ ORAZ ZASADY DOSTĘPU DO TYCH PROCEDUR
-
Metody rozwiązywania sporów bez udziału sądu to między innymi (1) umożliwienie zbliżenia stanowisk stron, np. poprzez mediację; (2) zaproponowanie rozwiązania sporu, np. poprzez koncyliację oraz (3) rozstrzygnięcie sporu i narzucenie stronom jego rozwiązania, np. w ramach arbitrażu (sąd polubowny). Szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania przez konsumenta z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, zasady dostępu do tych procedur oraz przyjazna wyszukiwarka podmiotów zajmujących się polubownym rozwiązywaniem sporów dostępne są na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pod adresem: https://polubowne.uokik.gov.pl/.
-
Przy Prezesie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów działa punkt kontaktowy, którego zadaniem jest między innymi udzielanie konsumentom informacji dotyczących pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich. Z punktem konsument może się skontaktować: (1) telefonicznie – dzwoniąc pod numer 22 55 60 332 lub 22 55 60 333; (2) za pomocą poczty elektronicznej – przesyłając wiadomość na adres: kontakt.adr@uokik.gov.pl lub (3) pisemnie lub osobiście – w Centrali Urzędu przy placu Powstańców Warszawy 1 w Warszawie (00-030).
-
Konsument posiada następujące przykładowe możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń: (1) wniosek o rozstrzygnięcie sporu do stałego polubownego sądu konsumenckiego; (2) wniosek w sprawie pozasądowego rozwiązania sporu do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej; lub (3) pomoc powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów (m. in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich). Porady udzielane są między innymi mailowo pod adresem porady@dlakonsumentow.pl oraz pod numerem infolinii konsumenckiej 801 440 220 (infolinia czynna w dni robocze, w godzinach 8:00-18:00, opłata za połączenie wg taryfy operatora).
-
Pod adresem http://ec.europa.eu/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla Konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług (więcej informacji na stronie samej platformy lub pod adresem internetowym Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: https://polubowne.uokik.gov.pl/platforma-odr,161,pl.html).
-
PRZERWY I AWARIE TECHNICZNE
-
Usługodawca dokłada należytych starań, aby zapewnić prawidłowe i nieprzerwane funkcjonowanie Aplikacji Parenteo oraz jej Usług Elektronicznych. Z uwagi na złożoność oraz stopień skomplikowania Aplikacji oraz jej Usług Elektronicznych, a także z uwagi na czynniki zewnętrzne pozostające poza kontrolą Usługodawcy (np. ataki DDOS – distributed denial of service), możliwe jest jednak wystąpienie błędów oraz awarii technicznych uniemożliwiających lub ograniczających w jakikolwiek sposób funkcjonowanie Aplikacji oraz możliwość korzystania z jej Usług Elektronicznych. Usługodawca podejmie w takim wypadku wszelkie możliwe działania mające na celu zapewnienie ograniczenia negatywnych skutków takich zdarzeń w jak największym stopniu.
-
Usługodawca informuje niezwłocznie Usługobiorców o wszelkich błędach oraz awariach technicznych,
o których w mowa powyżej oraz przewidywanym terminie ich usunięcia. -
Poza przerwami spowodowanymi błędami i awariami technicznymi mogą wystąpić także inne przerwy techniczne, w czasie których Usługodawca podejmuje działania mające na celu rozwój Aplikacji oraz jej Usług Elektronicznych oraz ich zabezpieczenie przed błędami i awariami technicznymi.
-
Usługodawca planuje przerwy techniczne w taki sposób, aby były one jak najmniej uciążliwe dla Usługobiorców, w szczególności, aby planowane były na pory o mniejszym natężeniu ruchu w Aplikacji (np. godziny nocne) i jedynie na czas niezbędny do dokonania koniecznych działań przez Usługodawcę. Usługodawca informuje Usługobiorców o planowanych przerwach technicznych z odpowiednim wyprzedzeniem, podając także przewidywaną długość trwania planowanej przerwy.
-
Usługodawca nie ponosi wobec Usługobiorcy odpowiedzialności za szkody i niewypełnienie zobowiązań wynikających z wszelkich błędów i awarii technicznych oraz przerw technicznych, o których mowa
w niniejszym punkcie 15. Regulaminu. Niniejszy punkt 15. Regulaminu nie ma na celu wyłączać ani ograniczać jakichkolwiek uprawnień ustawowych Usługobiorcy będącego konsumentem lub osobą fizyczną, o której mowa w art. 385[5] Kodeksu Cywilnego, szczególnie w zakresie reklamacji nienależycie spełnionego świadczenia.
-
PRAWA AUTORSKIE DO APLIKACJI PARENTEO
-
Prawa autorskie oraz prawa własności intelektualnej do Aplikacji Parenteo jako całości oraz jej poszczególnych elementów, w tym treści, grafik, utworów, wzorów i znaków dostępnych w jej ramach należą do Usługodawcy lub innych uprawnionych podmiotów trzecich i objęte są ochroną przepisów Prawa Autorskiego oraz innych przepisów powszechnie obowiązującego prawa. Ochrona przyznana Aplikacji obejmuje wszystkie formy jej wyrażenia.
-
Aplikację należy traktować podobnie jak każdy inny utwór podlegający ochronie prawnoautorskiej. Użytkownik nie ma prawa kopiować Aplikacji, za wyjątkiem przypadków dozwolonych przepisami bezwzględnie wiążącego prawa. Usługobiorca zobowiązuje się także nie modyfikować, adaptować, tłumaczyć, odkodowywać, dekompilować, dezasemblować lub w jakikolwiek inny sposób starać się ustalić kod źródłowy Aplikacji, za wyjątkiem przypadków dozwolonych przepisami bezwzględnie wiążącego prawa.
-
Usługobiorca korzystający z Aplikacji nie otrzymuje na własność żadnych praw autorskich do Aplikacji. Usługobiorcy udzielana jest jedynie – na warunkach wskazanych w Regulaminie – niezbywalna, ważna na całym świecie i niewyłączna licencja uprawniająca go do korzystania z Aplikacji w sposób zgodny z jej przeznaczeniem i tematyką, z niniejszym Regulaminem oraz w sposób zgodny z prawem i dobrymi obyczajami, mając na uwadze poszanowanie dóbr osobistych, danych osobowych oraz praw autorskich i własności intelektualnej Usługodawcy, innych Usługobiorców oraz osób i podmiotów trzecich.
-
W ramach udzielonej licencji Usługobiorca jest uprawniony do korzystania z Aplikacji w wersji mobilnej poprzez jej pobieranie, instalowanie, trwałe lub czasowe zwielokrotnianie w pamięci urządzenia mobilnego Usługobiorcy, a także odtwarzanie, stosowanie i wyświetlanie Aplikacji w zakresie niezbędnym do korzystania ze wszystkich funkcjonalności i zasobów Aplikacji zgodnie z jej przeznaczeniem i tematyką oraz wyłącznie dla własnego, osobistego użytku Usługobiorcy, w tym również w ramach prowadzonej przez Firmę działalności gospodarczej, w zakresie określonym niniejszym Regulaminem oraz przepisami Prawa Autorskiego, z wyłączeniem zastosowania w celach komercyjnych.
-
Wszelkie prawa poza powyższymi nieudzielone Usługobiorcy w sposób wyraźny są zastrzeżone przez Usługodawcę, w szczególności Usługobiorca nie jest uprawniony do (1) rozpowszechniania Aplikacji, w tym najmu i użyczenia Aplikacji lub jej kopii w jakiejkolwiek formie; (2) sublicencjonowania Aplikacji (w tym udzielania innym osobom dostępu do korzystania z Aplikacji); (3) wprowadzania Aplikacji do obrotu, w tym użyczenia lub najmu; oraz (4) ingerencji w kod źródłowy i strukturę Aplikacji (w tym dokonywania opracowań Aplikacji oraz rozpowszechniania, sublicencjonowania lub wprowadzania do obrotu tych opracowań w jakiejkolwiek formie).
-
Poszczególne elementy Aplikacji mogą podlegać odrębnym regulaminom i licencjom korzystania – w takim wypadku Usługobiorca obowiązany jest ich także przestrzegać. Usługodawca zastrzega sobie również możliwość indywidualnego ustalenia warunków licencyjnych z Usługobiorcą w drodze odrębnej umowy dotyczącej korzystania z Aplikacji oraz jej Usług Elektronicznych.
-
Usługodawca zastrzega sobie prawo wypowiedzenia niniejszej licencji w wypadku naruszenia jej warunków przez Usługobiorcę, w tym także w odniesieniu do konkretnych urządzeń, z których dokonano naruszenia. Wypowiedzenie licencji może nastąpić niezależnie od zawieszenia lub usunięcia Konta Usługobiorcy na podstawie postanowień pkt. 10.2 lit. g) Regulaminu.
-
Znaki handlowe Usługodawcy oraz podmiotów trzecich powinny być używane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
-
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
-
Umowy zawierane na podstawie niniejszego Regulaminu zawierane są w języku polskim oraz zgodnie
z prawem polskim. -
Zmiany Regulaminu:
-
Usługodawca zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian niniejszego Regulaminu z ważnych przyczyn, to jest: zmiany przepisów prawa; podlegania obowiązkowi prawnemu lub regulacyjnemu; zmiany zakresu lub formy świadczonych Usług Elektronicznych; dodania nowych Usług Elektronicznych; rozwoju funkcjonalności i zasobów Aplikacji; zmiany sposobów i terminów płatności; konieczności przeciwdziałania nieprzewidzianemu i bezpośredniemu zagrożeniu związanemu z ochroną Aplikacji, w tym Usług Elektronicznych i Usługobiorców przed oszustwami, złośliwym oprogramowaniem, spamem, naruszeniem danych lub innymi zagrożeniami dla cyberbezpieczeństwa; zmiany danych Usługodawcy; poprawy jakości obsługi Usługobiorców – w zakresie, w jakim te zmiany wpływają na realizację postanowień niniejszego Regulaminu.
-
Powiadomienie o proponowanych zmianach wysyłane jest z wyprzedzeniem co najmniej 15 dni przed dniem wejścia w życie tych zmian, z zastrzeżeniem, że zmiana może być wprowadzona bez zachowania 15-dniowego okresu powiadomienia w przypadku, gdy Usługodawca: (1) podlega obowiązkowi prawnemu lub regulacyjnemu, na podstawie którego zobowiązany jest do zmiany Regulaminu w sposób, który uniemożliwia mu dotrzymanie 15-dniowego okresu powiadomienia; lub (2) musi w drodze wyjątku zmienić swój Regulamin, aby przeciwdziałać nieprzewidzianemu i bezpośredniemu zagrożeniu związanemu z ochroną Aplikacji, w tym Usług Elektronicznych i Usługobiorców przed oszustwami, złośliwym oprogramowaniem, spamem, naruszeniem danych lub innymi zagrożeniami dla cyberbezpieczeństwa. W dwóch ostatnich przypadkach, o których mowa w zdaniu poprzednim, wprowadzenie zmian następuje ze skutkiem natychmiastowym, chyba że możliwe lub konieczne jest zastosowanie dłuższego terminu wprowadzenia zmian, o czym każdorazowo powiadamia Usługodawca.
-
W przypadku umów o charakterze ciągłym (np. korzystanie z Konta), Usługobiorca ma prawo rozwiązać umowę z Usługodawcą przed upływem okresu powiadomienia o proponowanych zmianach. Rozwiązanie takie staje się skuteczne w terminie 15 dni od dnia otrzymania powiadomienia. W przypadku zawarcia umowy o charakterze ciągłym, zmieniony Regulamin wiąże Usługobiorcę, jeżeli został prawidłowo powiadomiony o zmianach, zgodnie z okresem powiadomienia przed ich wprowadzeniem i nie rozwiązał w tym okresie umowy. Dodatkowo, w dowolnym momencie po otrzymaniu powiadomienia o zmianach, Usługobiorca może zaakceptować wprowadzane zmiany i tym samym zrezygnować z dalszego trwania okresu powiadomienia. W przypadku zawarcia umowy o innym charakterze niż umowy ciągłe, zmiany Regulaminu nie będą w żaden sposób naruszać praw nabytych Usługobiorcy przed dniem wejścia w życie zmian Regulaminu.
-
W wypadku, gdyby zmiana Regulaminu skutkowała wprowadzeniem jakichkolwiek nowych opłat lub podwyższeniem obecnych konsument lub osoba fizyczna, o której mowa w art. 385[5] Kodeksu Cywilnego, ma prawo odstąpienia od umowy.
-
W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego, w szczególności: Kodeks Cywilny; ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 nr 144, poz. 1204 ze zm.); Ustawa o Prawach Konsumenta; Prawo Autorskie oraz inne właściwe przepisy powszechnie obowiązującego prawa.
-
WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY (ZAŁĄCZNIK NR 2 DO USTAWY O PRAWACH KONSUMENTA)
Wzór formularza odstąpienia od umowy
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)
– Adresat:
PARENTEO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
-
Nowy Świat 33/13, 00-029 Warszawa
kontakt@parenteo.pl